Detoks alkoholowy
Warszawa

Częste i długotrwałe spożywanie napojów alkoholowych wiąże się z wieloma przykrymi konsekwencjami. Odtruwanie od alkoholu w ośrodku w Warszawie lub Konstancinie-Jeziornie to pierwszy krok w walce z uzależnieniem. Pacjenci decydujący się na detoks alkoholowy bardzo często boją się tego, jak on będzie wyglądał. Jednak odtrucie poalkoholowe bywa niezbędne w terapii leczenia uzależnień.

Jak alkohol wpływa na organizm?

Detoks polekowy zaleca się osobom uzależnionym od różnego rodzaju specyfików z apteki. Współcześnie rynek farmaceutyczny oferuje lekarstwo na zdecydowaną większość dolegliwości. Bezsenność, różnego rodzaju bóle czy rozdrażnienie – to tylko kilka przykładów niepokojących stanów, które często leczy się środkami dostępnymi w aptece bez konsultacji z lekarzem. Niestety nie jest prawdą, że uzależnić się można jedynie od tych leków, które są dostępne na receptę. Odtrucie lekowe równie często dotyczy pacjentów nieumiejących funkcjonować bez farmaceutyków, które miały mieć charakter doraźny.

Nie czekaj - zadzwoń!

Wykonaj pierwszy krok w
kierunku trzeźwego życia!

+48 502 861 663

Jak wygląda detoks?

Odtrucie alkoholowe to proces, który ułatwia przejście z długotrwałego picia do trzeźwości. Początek abstynencji bywa trudny również ze względu na osłabienie organizmu. Samo odstawienie używek nie jest wystarczające, konieczne jest także uzupełnienie płynów i elektrolitów. Zgodnie z wymogami NFZ odtruwanie poalkoholowe powinno trwać od 7 do 10 dni. W tym czasie pacjent otrzymuje kroplówki, które powinny wzmocnić go fizycznie i ułatwić przebrnięcie przez pierwsze chwile bez alkoholu. Na tym etapie odtrucia konieczne jest dostarczanie do organizmu osoby na detoksie alkoholowym witaminy B1, magnezu i potasu. Wymagane może być również podanie środków przeciwbólowych lub uspokajających. W związku z tym, że łatwo wpaść z jednego uzależnienia w drugie, proces odtruwania poalkoholowego powinien być przeprowadzony pod kontrolą specjalistów.

Problemy natury psychicznej powodowane przez alkohol

Wiele osób, spożywających alkohol w dużych ilościach, doświadczyło tzw. urwania filmu. Tego typu luki w pamięci nie są zjawiskiem normalnym i powinny być źródłem niepokoju. Osoby decydujące się na odtrucie alkoholowe zazwyczaj borykały się z nimi wielokrotnie. Bezpośrednimi skutkami nadużywania wysokoprocentowych alkoholi bywają też halucynacje i omamy. Uzależnieni często cierpią również na bezsenności i impotencję. Aby wrócić, do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie, zazwyczaj konieczna jest terapia. Przed jej podjęciem należy poddać się jednak odtruwaniu poalkoholowemu.

Czym jest zespół abstynencyjny?

Detoks problematycznej używki to prawdziwy szok dla organizmu. Skutki odtruwania poalkoholowego bywają bardzo nieprzyjemne i trzeba się na nie odpowiednio przygotować. Zaliczają się do nich przede wszystkim:

 • drżenie kończyn,
 • rozdrażnienie,
 • bezsenność,
 • wzrost ciśnienia krwi,
 • bóle głowy,
 • nudności.

Standardowo dolegliwości te ustępują po kilku dniach detoksu alkoholowego, a mogą zacząć się już w pierwszych godzinach odtrucia.

Kompleksowa troska o życie i zdrowie każdego pacjenta to dewiza naszej placówki.

Zapewniamy


 • Connector.

  opiekę

  najwyższej klasy specjalistów

 • Connector.

  szczegółowy wywiad

  lekarski przed podjęciem działań związanych z detoksem

 • Connector.

  uzupełnienie

  wypłukanych przez alkohol płynów, elektrolitów i mikroelementów

 • Connector.

  złagodzenie i wyeliminowanie

  objawów złego samopoczucia

 • Connector.

  minimalizację

  trudności i niedogodności związanych z procesem zdrowienia

 • Connector.

  obecność

  psychologów i terapeutów

 • Connector.

  wsparcie i pomoc

  w odpowiedzi na pytanie: co dalej?

 

+48 502 861 663


ZADZWOŃ

darmowa infolinia

 

MediRaty

Istnieje możliwość finansowania detoksu za pośrednictwem MediRaty.pl