Detoks Narkotykowy Warszawa

detoks narkotykowy

Uzależnienie od substancji psychoaktywnych negatywnie wpływa zarówno na stan fizyczny, jak i psychikę. Detoks narkotykowy uwalnia organizm z wszelkich toksyn oraz szkodliwych związków, które są niszczące dla narządów. Odtruwanie często jest wstępem do właściwej terapii i odwyku. Zadbanie o aspekty fizyczne pomaga uporać się z mentalnymi problemami pacjentów uzależnionych. Prywatny ośrodek w Warszawie lub Konstancinie-Jeziornie zajmuje się przeprowadzaniem odtrucia po narkotykach w asyście personelu medycznego.

Do czego prowadzi uzależnienie od substancji psychoaktywnych?

Narkotyki, zażywane regularnie i w dużych ilościach, niszczą organizm na wiele różnych sposobów. Osoby decydujące się na odtruwanie narkotykowe i odwyk często robią to w momencie, gdy ich stan zdrowia jest już znacznie pogorszony. Substancje psychoaktywne wpływają negatywnie na pracę większości narządów, w tym serca, mózgu, płuc czy nerek. Na znaczące szkody narażony jest też układ nerwowy osoby uzależnionej. Odtrucie po narkotykach to etap niezbędny do całkowitego zerwania z nałogiem, dzięki któremu organizm zostaje uwolniony spod negatywnego wpływu toksyn. Proces powrotu do pełnego zdrowia nie ogranicza się jednak tylko do detoksu. Często wymaga znacznie więcej czasu i jest zależny od tego, jak szybko zareagujemy na symptomy uzależnienia i zdecydujemy się na odtruwanie.

Nie czekaj - zadzwoń!

Wykonaj pierwszy krok w
kierunku trzeźwego życia!

+48 502 861 663

Jak wygląda proces odtruwania organizmu po narkotykach?

Pierwszych kilka lub kilkanaście dni detoksu narkotykowego to prawdziwa walka z własnym organizmem. Przyzwyczajone do używek ciało źle znosi odtrucie i domaga się coraz większych dawek substancji aktywnych. Odwyk po narkotykach jest związany zazwyczaj z całym zestawem nieprzyjemnych objawów. Zaliczają się do niego bóle głowy, drżenie mięśni, rozdrażnienie i zaburzenia snu. Czasem pacjenci w czasie odtruwania narkotykowego muszą mierzyć się też ze skokami ciśnienia i wymiotami. U osób, które przez bardzo długi czas zażywały twarde narkotyki samodzielnie przeprowadzony detoks nie jest najlepszym pomysłem. Jednak bez względu na rodzaj oraz długość uzależnienia odtrucie narkotykowe warto przeprowadzić przy pomocy medyków.

W jaki sposób można pomóc osobie na detoksie?

Organizm, walcząc z nałogiem, często wymaga wsparcia. Odwyk narkotykowy może prowadzić do odwodnienia. Warto zatem dbać o odpowiednie uzupełnianie płynów podczas odtruwania. Pomocne mogą być także zalecone przez lekarza leki przeciwbólowe, uspokajające lub nasenne. W czasie odtrucia po narkotykach pacjent powinien otrzymać też kroplówki z witaminami oraz elektrolitami. Składniki te podawane w czasie detoksu i odwyku mogą wzmocnić organizm wycieńczony długotrwałym zażywaniu szkodliwych substancji psychoaktywnych.

Odwyk i co dalej?

Warto pamiętać, że odtrucie nie jest wystarczające, aby poradzić sobie z nałogiem. Detoks narkotykowy powinien być połączony z terapią. Aby zdecydować się na odwyk, potrzebna jest motywacja i zaangażowanie, ale równie dużo, jeśli nie więcej pracy trzeba włożyć w dalszy przebieg leczenia. Odtruwanie po narkotykach wskazuje, że osoba uzależniona zdaje już sobie sprawę z problemu. Dostrzeżenie swojego własnego nałogu, to poważny krok w stronę całkowitego zerwania z nim.

Wierzymy, że każdy człowiek może to zrobić i osiągnąć harmonię. Czasami niezbędne jest do tego wsparcie, i my takie zapewniamy. Detoks narkotykowy w naszym ośrodku, to m.in.:

Zapewniamy


 • Connector.

  opieka medyczna – lekarska i pielęgniarska

 • Connector.

  stały kontakt z psychologiem

 • Connector.

  dokładny wywiad lekarski, by przewidzieć i zapobiec ewentualnym komplikacjom

 • Connector.

  minimalizacja i likwidacja dyskomfortu związanego z fizycznymi i psychicznymi dolegliwościami

 • Connector.

  pełne bezpieczeństwo

 • Connector.

  luksusowe warunki zdrowienia

 • Connector.

  możliwość wsparcia w dalszym leczeniu – poprzez psychoterapię uzależnienia

 

+48 502 861 663


ZADZWOŃ

darmowa infolinia

 

MediRaty

Istnieje możliwość finansowania detoksu za pośrednictwem MediRaty.pl

detoks narkotykowy na raty