Detoks Lekowy
Warszawa

Zbyt częste sięganie po środki farmakologiczne to prosta droga do uzależnienia. Bez względu na to, czy jest to sposób na leczenie nawracających bólów głowy, czy na uspokojenie skołatanych nerwów. Detoks lekowy to stopniowe uwalnianie organizmu od uzależniającego wpływu farmaceutyków. Odtrucie od leków można przeprowadzić w prywatnym ośrodku w Warszawie lub Konstancinie-Jeziornie.

Od jakich leków można się uzależnić?

Detoks polekowy zaleca się osobom uzależnionym od różnego rodzaju specyfików z apteki. Współcześnie rynek farmaceutyczny oferuje lekarstwo na zdecydowaną większość dolegliwości. Bezsenność, różnego rodzaju bóle czy rozdrażnienie – to tylko kilka przykładów niepokojących stanów, które często leczy się środkami dostępnymi w aptece bez konsultacji z lekarzem. Niestety nie jest prawdą, że uzależnić się można jedynie od tych leków, które są dostępne na receptę. Odtrucie lekowe równie często dotyczy pacjentów nieumiejących funkcjonować bez farmaceutyków, które miały mieć charakter doraźny.

Nie czekaj - zadzwoń!

Wykonaj pierwszy krok w
kierunku trzeźwego życia!

+48 502 861 663

Jak wygląda detoks w przypadku osób uzależnionych od lekarstw?

Warto podkreślić, że odtrucie polekowe to proces. Tego rodzaju detoks raczej nie powinien być przeprowadzany metodą zrywanego plastra. Odstawianie środków farmaceutycznych musi przebiegać stopniowo. Pacjent przyjmuje coraz mniejsze dawki uzależniającego lekarstwa oraz inne, zalecone przez lekarza medykamenty, które mają neutralizować skutki odstawienia. Tym sposobem organizm poddaje się detoksowi polekowemu, oczyszczając się z toksyn zawartych w problematycznym farmaceutyku. Czasem konieczne jest też podanie płynów infuzyjnych. Ważne, aby sposoby przeprowadzenia odtrucia lekowego dostosowane były do konkretnego pacjenta.

Jak rozpoznać uzależnienie od leków?

Nadużywanie niektórych środków jest stosunkowo łatwe do wychwycenia. Alkohol czy narkotyki oddziaływają bezpośrednio na zachowanie i zwłaszcza przed bliskimi trudno ukryć, że jest się pod wpływem. Sytuacja z lekami nie jest tak oczywista. Na detoks polekowy czasem zgłaszają się osoby, które nawet w swoim najbliższym otoczeniu nie wzbudzały żadnych podejrzeń. Dolegliwości związane z uzależnieniem lekowym mogą być bowiem symptomami wielu różnych chorób. U uzależnionych od leków najczęściej występuje pogorszenie nastroju, stany lękowe, drażliwość czy brak apetytu. Odtrucie polekowe zalecane jest, gdy pacjent ma skłonność do przyjmowania coraz większych dawek leków, nie chce z nich zrezygnować nawet po zakończeniu leczenia czy stara się zrobić wszystko, aby zdobyć upragniony medykament.

Co ma znaczenie przy wyborze metody odtruwania?

Szczegóły detoksu polekowego powinny być zależne od kilku podstawowych wytycznych. W procesie odtrucia lekowego trzeba wziąć pod uwagę rodzaj oraz stopień uzależnienia. Istotne będzie też ustalenie okresu, w którym pacjent przyjmował uzależniające medykamenty. Przed przeprowadzeniem jakichkolwiek czynności z zakresu detoksu lekowego niezbędna jest także wstępna diagnostyka oraz ocena ogólnego stanu pacjenta. Leki, tak jak wszystkie inne używki, mają szkodliwy wpływ na organizm. Zwłaszcza gdy stosuje się je w dużych dawkach przez długi czas.

Po długotrwałym nadużywaniu środków przeciwbólowych, nasennych czy psychotropowych warto postawić na profesjonalne leczenie.

Zapewniamy


 • Connector.

  wywiad lekarski i badanie poprzedzające rozpoczęcie odtrucia, tak, by było skuteczne i dostosowane do indywidualnej kondycji chorego

 • Connector.

  kompleksową opiekę specjalistów: pielęgniarską, lekarską, psychologiczną i terapeutyczną

 • Connector.

  komfortowe warunki zdrowienia w obiekcie o bardzo wysokim standardzie

 • Connector.

  opiekę w dalszym leczeniu po detoksie

 • Connector.

  pełne bezpieczeństwo

 

+48 502 861 663


ZADZWOŃ

darmowa infolinia

 

MediRaty

Istnieje możliwość finansowania detoksu za pośrednictwem MediRaty.pl