Ambulatoryjna terapia uzależnień Warszawa

Nałóg bardzo często niezauważenie przejmuje kontrolę nad życiem pacjenta. Podporządkowuje sobie kolejne obszary, aż ostatecznie wyklucza daną osobę ze społeczeństwa. Terapia stacjonarna lub ambulatoryjna w prywatnym ośrodku w Warszawie lub Konstancinie-Jeziornie ma na celu przywrócenie mocy sprawczych pacjenta. W pierwszej kolejności konieczne jest uświadomienie mu uzależnienia, a w kolejnych krokach wskazanie drogi do całkowitej rezygnacji z używek. Rolą terapeuty w tych procesach jest głównie motywowanie do zmiany.

Terapia ambulatoryjna czy stacjonarna

Zdarza się, że przyjazd do ośrodka i poddanie się leczeniu w warunkach całkowitej izolacji nie jest możliwe. W takich wypadkach prowadzona jest ambulatoryjna terapia uzależnień. Pacjent w jej ramach uczestniczy w tych samych zajęciach, w których brałby udział w trybie stacjonarnym, jednak indywidualnie z terapeutą, więc proces leczenia jest dłuższy, ze względu na przerwy w spotkaniach ambulatoryjnych. Wybór między leczeniem stacjonarnym a ambulatoryjnym w dużej mierze zależy od rodzaju oraz długości uzależnienia. W każdym przypadku jest konsultowany i zawsze jest wynikiem decyzji pacjenta.

Nie czekaj - zadzwoń!

Wykonaj pierwszy krok w
kierunku trzeźwego życia!

+48 502 861 663
 

Terapię ambulatoryjną realizujemy przy zachowaniu indywidualnego podejścia do każdego pacjenta i założeniu, że pacjent jest partnerem, zdolnym do aktywnego uczestnictwa w terapii. Rola terapeuty polega na towarzyszeniu pacjentowi i wspieraniu jego zmiany, pomocy w odnalezieniu drogi wyjścia z problemu.

Etapy weekendowego leczenia uzależnień:


 • Connector.

  Diagnoza

  .

 • Connector.

  Motywowanie do zmiany

  .

 • Connector.

  Terapia indywidualna

  Odbywa się jeden raz w trakcie każdego pobytu weekendowego

 • Connector.

  Terapia grupowa

  Trwa 6 miesięcy w trybie weekendowym. Pierwszy cykl to dwa miesiące spotkań, odbywających się raz w tygodniu (osiem weekendów). Drugi etap to cztery miesiące zajęć weekendowych co cztery tygodnie. Zajęcia trwają od piątkowego do późnego niedzielnego wieczoru.

 

+48 502 861 663


ZADZWOŃ

darmowa infolinia

 

MediRaty

Istnieje możliwość finansowania terapii za pośrednictwem MediRaty.pl