Najczęściej zadawane pytania
Tak, przyjmujemy osoby pod wpływem alkoholu, pod warunkiem że możliwy jest z nimi kontakt. Zespół abstynencyjny pojawia się zanim zawartość alkoholu we krwi spadnie 0,00 0/00 . Zatem taka osoba już potrzebuje pomocy i my jej udzielamy.
Tak, każdy Klient musi wyrazić zgodę. Jeśli jednak bliscy zdołają go przekonać, żeby przyjechał do Ośrodka, nasi specjaliści spróbują zmotywować go do pojęcia leczenia. Taka usługa jest bezpłatna.
Tak, na prośbę Klienta przyjeżdżamy do domu i zapewniamy dyskretny, wygodny transport do Ośrodka. Usługa ta jest dodatkowo płatna – szczegóły ustalamy w kontakcie bezpośrednim.
W wyniku picia alkoholu (zażywania narkotyków, dużych ilości leków) organizm człowieka ulega zatruciu, które może stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Proces odtruwania polega na wypłukaniu toksyn z organizmu i uzupełnieniu potrzebnymi witaminami, mikroelementami itp. według wskazań lekarza. Lekarz ordynuje też w razie potrzeby środki farmakologiczne zapobiegające możliwym niebezpiecznym powikłaniom zespołu abstynencyjnego (takim jak np. padaczka czy majaczenie alkoholowe).
Dla osób chętnych mamy szeroką ofertę leczniczą: stacjonarną (związaną z pobytem w Ośrodku przez miesiąc), weekendową (1 weekend w miesiącu przez pół roku), ambulatoryjną (dla mieszkańców Warszawy i okolic). Współpracujemy również z ośrodkami w pozostałych częściach kraju, z którymi w razie potrzeby pomożemy nawiązać kontakt.
Dobrze jest zabrać ze sobą ulubione środki kosmetyczne oraz piżamę oraz lekki strój i obuwie na dzień. Zapewniamy podstawowe środki higieny osobistej (szczoteczkę do zębów, pastę, mydło, szampon, itp.).
Nie, nie mamy podpisanego kontraktu z NFZ. Klient ponosi pełne koszty pobytu.
Tak, każda osoba będąca w Ośrodku ma przeprowadzane badania zlecone przez lekarza konsultującego.
W naszym zespole są lekarze interniści, psychiatrzy, pielęgniarki, psycholodzy, terapeuci uzależnień, psychodietetyk.
Tak, na żądanie Klienta lekarz internista wystawia zwolnienie lekarskie.
Tak, osoby bliskie bez ograniczeń mogą odwiedzać Klientów na terenie Ośrodka. Ograniczeniem może być tylko pobyt w pokoju wieloosobowym, gdy są w nim inni mieszkańcy. W Ośrodku jest jednak wiele miejsc poza pokojami mieszkalnymi, specjalnie przeznaczonych i przystosowanych do spędzania czasu. W naszej ofercie jest również pobyt osoby bliskiej we wspólnym pokoju.
ilu osobowe są pokoje, czy jest dostęp do Internetu/TV?
W ofercie mamy komfortowe pokoje 1, 2 i 3-osobowe, w większości z własnymi łazienkami, koszt pobytu jest zależny od wybranego przez klienta standardu pokoju. Zapraszamy do obejrzenia pokoi w galerii. W każdym z nich jest telewizor z kanałami telewizji satelitarnej. Na terenie całego Ośrodka jest dostęp do internetu LTE
W ofercie mamy komfortowe pokoje 1, 2 i 3-osobowe, w większości z własnymi łazienkami, koszt pobytu jest zależny od wybranego przez klienta standardu pokoju. Zapraszamy do obejrzenia pokoi w galerii. W każdym z nich jest telewizor z kanałami telewizji satelitarnej. Na terenie całego Ośrodka jest dostęp do internetu LTE
Na terenie Ośrodka są wyznaczone miejsca do palenia.
Akceptujemy płatność gotówką, kartą lub przelewem na konto. W tym ostatnim wypadku przyjmujemy Klienta po wpłynięciu środków na konto.
Nie, nie ma takiej konieczności.
Standardowo minimalny okres detoksykacji w przypadku leków i narkotyków wynosi 6 dni, może jednak zostać wydłużony. Zależy to od wielu czynników, m.in. od rodzaju i ilości zażywanych substancji, czasu zażywania, ogólnego stanu Klienta – w każdym indywidualnym przypadku decyzję podejmuje lekarz po dokonaniu rozpoznania.
Można, a nawet należy, jeżeli klient ma problem z nadużywaniem danej substancji i pragnie skutecznie i trwale sobie z nim poradzić. Klienci, którzy odbyli detoks w naszym Ośrodku i wyrażą taką wolę, mają pierwszeństwo przyjęcia do programu terapeutycznego oraz możliwość skorzystania z 5% zniżki.
Od 2 do 5 dni, w zależności od stanu klienta. Minimalny okres pobytu w Ośrodku to 2 dni – jest to czas niezbędny dla właściwej oceny stanu klienta i uchronienia go przed ewentualnymi groźnymi powikłaniami.
Na żądanie klienta lekarz może zaimplantować disulfiram (znany m.in. pod popularną nazwą handlową Esperal), jeśli ma to zwiększyć poczucie bezpieczeństwa i ułatwić uczestnictwo w dalszej terapii. Sam disulfiram nie jest lekarstwem, a jego działanie wywołuje jedynie nieprzyjemne skutki po spożyciu alkoholu, co w założeniu ma powstrzymać człowieka od picia. Skutki te są jednak potencjalnie groźne dla jego zdrowia i życia, toteż nie preferujemy samej implantacji disulfiramu, a zachęcamy klientów, którzy jej żądają, do traktowania tej metody najwyżej jako dodatkowego wsparcia uzupełniającego terapię.
Oferujemy taką możliwość, jest to jednak zależne od stanu Klienta i głębokości uzależnienia. Decyzję podejmuje lekarz po konsultacji indywidualnej.
Nie wykonujemy detoksu domowego, ale współpracujemy z zaufaną firmą oferującą taką usługę i w razie konieczności skontaktujemy z nią Klienta.
Istnieją skuteczne metody motywowania osoby uzależnionej do podjęcia leczenia i możemy pomóc w ich opanowaniu i zastosowaniu. Zapraszamy osoby, które niepokoi picie (lub używanie innych substancji) ich bliskich, na konsultacje indywidualne (również na Skype), mamy także ofertę dla rodzin.
W zależności od stanu, potrzeb i możliwości Klienta proponujemy udział w terapii, programie ograniczania picia lub doraźne konsultacje indywidualne.
Zgodnie z ustawą z 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta od maja 2019 roku udostępnienie dokumentacji medycznej pacjentowi lub jego przedstawicielowi ustawowemu jest bezpłatne. Dotyczy to jednak tylko dokumentów udostępnianych pacjentowi po raz pierwszy.
Cennik kolejnego udostępnienia dokumentacji oraz warunki jej udostępnienia oparte są o https://www.nfz-rzeszow.pl/pacjenci/informacje/dokumentacja-medyczna/