Ośrodek leczenia uzależnień Warszawa

Proponujemy terapię uzależnień w formie stacjonarnej, realizowaną w jednym z naszych ośrodków. Podstawą terapii jest założenie, że każdy człowiek posiada wewnętrzne zasoby, których odpowiednie wykorzystanie pozwoli mu wrócić do zdrowia psychicznego i dobrego funkcjonowania w społeczeństwie. Jesteśmy po to, by pomóc ci znaleźć te zasoby i pokazać, w jaki sposób z nich czerpać.

.

Terapia uzależnień warszawa

Profesjonalna terapia uzależnień realizowana jest w oparciu o wieloletnie doświadczenie oraz szeroki zakres kwalifikacji. Nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień gwarantuje opiekę wyłącznie najlepszych specjalistów z branży. Znacząco wpływa to na efektywność leczenia. W zdecydowanej większości przypadków pierwsze pozytywne rezultaty pojawiają się bardzo szybko.

Terapia uzależnień – określenie przyczyn problemu

Właściwa diagnoza ma ogromny wpływ na to, jak będzie przebiegać terapia. Pierwszym krokiem jest więc szczegółowy wywiad z pacjentem. Należy zaznaczyć, że przebiega on w przyjaznej atmosferze. Wszystko po to, aby nawiązać więź pomiędzy pacjentem, a specjalistą. Podstawą owocnej współpracy jest zaufanie i pełne zrozumienie. Dopiero wtedy można określić rzeczywiste przyczyny zaistniałego problemu. Trzeba dodać, że każdy może liczyć na indywidualne podejście w terapii uzależnień. Przebieg uzależnienia jest zróżnicowany. Niektórzy wracają do nałogu co pewien czas, inni zaś zatracili normalne życie. W obu przypadkach można jednak powrócić na dobrą drogę i odzyskać motywację do działania i zmian. Nasze terapie uzależnień podzielone są według potrzeb pacjenta i dzielone według uzależnień od narkotyków czy alkoholizmu. Osoby uzależnione przebywające w naszym centrum mogą liczyć na dyskrecję i wsparcie. Zadzwoń i skorzystaj ze spotkania z naszymi specjalistami, Twój Detoks Warszawa.

Wybór metody leczenia w terapii uzależnień

Wybór terapii uzależnień może mieć charakter indywidualny lub grupowy. Należy podkreślić, że specjalista stara się zmienić tok myślenia swoich pacjentów, jednak nie wywołuje presji. W przypadku leczenia uzależnień ważne jest to, aby przejść wewnętrzną przemianę. Tutaj liczy się przede wszystkim to, by zrozumieć, że nałogi wyniszczają nie tylko ciało, ale również psychikę. Małymi krokami można jednak pozbyć się tego balastu i odzyskać szczęście.

Nie czekaj - zadzwoń!

Wykonaj pierwszy krok w
kierunku trzeźwego życia!

+48 502 861 663
W TwoimDetoksie każdy pacjent traktowany jest indywidualnie, jako partner i aktywny uczestnik własnej terapii. Dlatego bardzo ważną funkcję odgrywa relacja z terapeutą, który przyglądając się twoim doświadczeniom życiowym przyjmie rolę towarzysza wspierającego pozytywną zmianę.

 

W TwoimDetoksie każdy pacjent traktowany jest indywidualnie, jako partner i aktywny uczestnik własnej terapii. Dlatego bardzo ważną funkcję odgrywa relacja z terapeutą, który przyglądając się twoim doświadczeniom życiowym przyjmie rolę towarzysza wspierającego pozytywną zmianę.

Etapy stacjonarnego leczenia uzależnień:


 • Connector.

  Diagnoza

  Polega na wnikliwej analizie stanu psychicznego, stanowiącej punkt wyjścia do określenia problemu, odpowiedzi na pytanie o uzależnienie i jego głębokość. W tym miejscu następuje również ustalenie planu terapii.

 • Connector.

  Motywowanie do zmiany

  terapia indywidualna. Współpraca terapeuty i pacjenta dąży do rozwiania wątpliwości dotyczących zmian, ustalenia celów pacjenta oraz planowania i wyboru drogi ich osiągania. Terapeuta towarzyszy i wspiera, to pacjent dokonuje wyborów.

 • Connector.

  Terapia Grupowa

  Trwa 28 dni i polega na dostarczaniu wiedzy na temat problemu i sposobów radzenia sobie z nim oraz nabywaniu konstruktywnych umiejętności i ich weryfikacji w bezpiecznych warunkach pozytywnej grupy odniesienia, przy indywidualnym podejściu do każdego pacjenta.

 

+48 502 861 663


ZADZWOŃ
darmowa infolinia
 

MediRaty

Istnieje możliwość finansowania terapii za pośrednictwem MediRaty.pl