Terapia uzależnień nie może być miła, fajna i beztroska

Oto PRAWDZIWA TERAPIA UZALEŻNIEŃ w przyjaznych, lecz zasadniczych warunkach.

Pomimo wstępnej świadomości problemu i gotowości podjęcia decyzji o podjęciu terapii, odkładamy to często na później. Wymówką jest zwykle brak czasu, pogodzenia leczenia z codziennymi obowiązkami, wstydem, lękiem przed opinią innych. Bardzo często pojawia się obawa przed oceną w samym ośrodku, podczas zgłoszenia się do placówki. Okazuje się jednak, że rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej, a terapia uzależnień od alkoholu i narkotyków może przebiegać w miejscu, którego nie chce się opuszczać.

Jeśli ośrodek leczenia uzależnień kojarzy Ci się ze smutnym, zamkniętym budynkiem, przypominającym obskurny szpital gdzieś na odludziu, to w tym przypadku, będziesz pozytywnie zaskoczony. W dzisiejszych czasach terapia uzależnień to wiele różnych, bardzo ciekawych, a czasem nawet zaskakujących form kontaktu z pacjentem.

Detoks od narkotyków i alkoholu w Konstancinie Jeziornie

Dobrym przykładem tak zorganizowanej terapii jest placówka TWÓJ DETOKS w Konstancinie-Jeziornie k. Warszawy, jedynym uzdrowisku na Mazowszu. Założona została przez ludzi chcących pomóc uzależnionym od alkoholu, narkotyków i leków, wykorzystując nowe metody terapeutyczne. „Chcemy pokazać naszym pacjentom, że mogą cieszyć się lepszym i spokojnym życiem. Oferujemy profesjonalną opiekę, lekarzy, terapeutów i ludzi zarażających optymizmem, a wszystko to w domowych wnętrzach w otoczeniu parku”. – mówią założyciele ośrodka Ania i Leszek.

Klinika terapii i leczenia uzależnień TWÓJ DETOKS zarejestrowana jest jako PODMIOT LECZNICZY (art. 104 ust. 1 ustawy z dn. 15.04.2011 r. o działalności leczniczej Dz.U. z 2016 r. poz. 1638 z późn.zm.). Oferuje potrzebującym pobyt stacjonarny, podczas którego, każdy dzień wypełniony jest zajęciami terapeutycznymi. W planie dnia mamy terapię indywidualną i grupową, prowadzimy też zajęcia z medytacji i ćwiczenia oddechowe oraz wspólne aktywności w czasie wolnym. W ramach terapii proponujemy także aktywności, które pomagają w uzdrowieniu na każdej płaszczyźnie życia, co pomaga skutecznie wpływać na rozwój i zdrowienie uczestnika terapii. To pomoc w kilku aspektach tj. funkcjonowanie w życiu osobistym, rodzinnym, zawodowym i społecznym.

Wszystko to odbywa się w niezwykle malowniczym i pięknym miejscu, z dala od codziennych trosk i kłopotów. Dzięki oddaleniu, terapii z dala od domu i pracy, każdy uczestnik zajęć ma większą szansę na otwarcie swojego umysłu i spojrzenie na problemy z dystansu. Dzięki temu leczenie może przebiegać znacznie szybciej i skuteczniej. Jednakże model terapii TWÓJ DETOKS ma niewiele wspólnego z tzw. odpoczynkiem od codzienności, choć wiele osób na początku tak do tego podchodzi i tak tez go planuje. Dla każdego uzależnionego jest ona bowiem ciężką pracą, która później owocuje w bardzo dobrymi efektami.

Dyskretna i anonimowa terapia od uzależnień od alkoholu i narkotyków

Za taką formą terapii przemawia wiele argumentów. Dzięki temu, że ośrodek znajduje się w bajkowym otoczeniu, z dala od środowiska pracy i codziennego otoczenia, nie musimy martwić się o prywatność. Jeśli potrzebujemy zachować naszą sytuację w tajemnicy, w tym miejscu nie będzie z tym najmniejszego problemu – po prostu cenimy i szanujemy oczekiwania naszych gości. Cisza, spokój i dyskrecja to bardzo sprzyjające i istotne elementy rekonwalescencji, jak również wszechobecna tu anonimowość i prywatność – to czynniki pozwalające uzyskać w krótkim czasie znacznie lepsze efekty terapii uzależnień.

Pewnym i niepodważalnym argumentem jest fakt, że pobyt z dala od codziennych spraw i zmartwień, szybciej pozwoli otworzyć się Ci na dobrodziejstwa terapii. A przecież o to chodzi, prawda?

Zachęcamy do kontaktu.

Twój problem?

Twój wybór!

Twój Detoks – ośrodek terapii i leczenia uzależnień.

 

+48 502 861 663


ZADZWOŃ
darmowa infolinia
 

MediRaty

Istnieje możliwość finansowania naszych usług za pośrednictwem MediRaty.pl